לחקור או לא לחקור

     

חושדים שבן/ת הזוג בוגד? – בעד ונגד שכירת שירותי חוקר פרטי

יחסים בין בני אדם מבוססים על מערכת של הבנות ואמון הדדי, וכאשר מערכת זו מתערערת ועולה חשד שבן/ת הזוג בוגד עומדת לרשותנו האפשרות לשכור את שירותיו של חוקר פרטי. חוקרים פרטיים יעזרו לכם להשיג הוכחות לחשדות שלכם או יפריך אותם. בשורות הבאות נלמד מה הם הטיעונים לכאן ולכאן.
 
לשכור חוקרים פרטיים או לאו – זו השאלה!
 
כפי שעולה מן הכותרת קיימים יתרונות וחסרונות לשכירת שירותיו של חוקר פרטי. אחד היתרונות הוא שניתן לקבל תשובות בדוקות, מוחשיות וחותכות לחשדות שלכם, ואם אתם מתכוונים להגיש תביעת גירושין, ברגע שתקבלו אישוש לחשדות שלכם, הרי שהתמונות והמידע שהחוקר הפרטי יאסוף ויגיש לכם יכולות להיות אמצעי מיקוח בהסכמי מזונות ומשמורת על הילדים. 
 
כאשר מדובר בביצוע חקירות אישות שנוגעות לבגידות, לא כל אדם יכול לבצע מעקב אחר בן/ת הזוג שלו באופן אישי. לפיכך, קיים יתרון בשכירת חוקר פרטי: הוא מרוחק מן הנושא, אינו מוכר לחשוד בבגידה, ואינו מערב את הרגש, לפיכך יש באפשרותו לקבל החלטה מקצועית.
 
חוקר פרטי מקצועי שמזהה מעשה בגידה ומתעד אותה ינהג באופן רציונאלי בעת תיעוד ביצוע האקט, בעוד שבן/ת אשר עוקבים אחר חשוד בבגידה עשויים להתנהג באופן אמוציונאלי בראותם את ביצוע האקט. לצד יתרונות אלו יש גם חסרונות. שירותיהם של חוקרים פרטיים הנם יקרים. מדובר בהשקעה כספית נכרת אשר לעתים הנה לא מעטה, בחירה לא נכונה של משרד חקירות עלולה להוביל להוצאות מיותרות. לפיכך חשוב להתרשם ממספר משרדי חקירות, טרם בחירת המשרד אשר יבצע את העבודה,  על מנת להבין ולהכיר מראש את העלויות הכרוכות בשירות זה.
 
פרט נוסף משמעותי בקבלת החלטה לשכור שירותיו של משרד חקירות, ככל שבעל המשרד הנו ותיק, מנוסה, ועבר מספר רב של מקרים, כך אנו יכולים להיות שקטים יותר שכן ניסיון רב בתיקים מעין אלו הנו משמעותי בהצלחה בביצוע המעקב/חקירה.
 
לסיכום העניין, חשדות בבן או בת הזוג שלכם הן פגיעה אנושה במערכת היחסים, בערך העצמי, הם מערערים את האמון. חוקרים פרטיים יכולים לאשש או להפריך חשדות ולהסיר כל ספק במקרים רבים, אולם לא כל אחד יכול להרשות לעצמו מבחינה כלכלית את העלות הכרוכה בהשכרת שירותיו של חוקר פרטי. במידה והגעתם להחלטה לשכור שירותים של משרד חקירות, עליכם לוודא כי אתם בוחרים במשרד חקירות אמין, ותיק, מקצועי, מוסמך ומהימן.